Стоп, читачу!

Сьогодні надзвичайний день. Сьогодні з’явилися перші твори у літературно-художньому інтернет-журналі «Стос». І це ще не весь його випуск, бо ми твердо віримо, що прийдуть нові автори з новими цікавезними текстами. Адже:

Логос – це лотос, що кригу товсту недовіри

Стовбуром, наче стрілою, пронизує, бє.

Точніше, в нас навіть не просто логос-слово. В нашому журналі – мистецтво слова. Причому не тільки мистецтво для мистецтва. «Стос» – це й місток, діалог між автором і читачем, який можна вести у коментарях до творів.

Першим твором у нас став відомий, проте все-таки недооцінений вірш Роберта Фроста «Невибраний шлях». Саме цей вірш сьогодні, на початку існування «Стосу», як ніколи, відображає наш пошук менш ходженої стежки. Ми також прагнемо через довгі роки озирнутися, дійти висновку, чи правильну дорогу обрали і чи варто продовжувати її. Можна сказати, ми не стільки переклали, скільки процитували Фроста, де зазвичай пишуть передмову чи замість передмови. Хоча сьогодні він нескінченно далеко від нас, живих, його твори гідні нових перекладів і коментарів.

Другий твір, який пропонуємо, написаний Анатолієм Власюком і має назву «Японська копа». Привабливий своєю формою, у якій до того ж глибокий зміст, він став окрасою «Стосу». У східних слов’ян слово «копа» означало одиницю лічби: 5 дюжин чи 60 штук. Копа тут – це 60 мініатюрних поезій, своєрідних снопів думки.

І наостанок гарна новина: у Полтаві 29 листопада 2013 року відбудеться презентація нової книги українського поета Олександра Пушка, лауреата премії імені Панаса Мирного.

Тож стоп, читачу! Якщо Ви небайдужі до літератури, приєднуйтесь. Збирайте, створюйте разом з нами неповторну колекцію творів, свій «Стос».

 

Редактор журналу «Стос»

Аліса Гаврильченко

Поділитись ланкою в соціальних мережах

Залишити відповідь

Щоб прокоментувати, відрекомендуйтеся за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *