Що почитати в ліжку

Минув Новий рік, продовжується зима, мимоволі згадуються спекотні дні й ночі, коли можна було приділити час улюбленій книзі. Та ж літо прийде знову! А поки в нас є ліжко і список захоплюючої літератури, з якою не нудно відпочивати. Звернемо свій погляд на Захід, що давно зробив вибір. Отже, які книжки порадили б нам у США?

«Історія кохання» Еріка Сіґала

Написана 1969 року, повість «Історія кохання» досі хвилює серця читачів. Її переклад публікував журнал «Всесвіт». Її екранізація отримала престижну нагороду – премію «Оскар». Ця книга достовірно описує життя у Гарвардському університеті, і там її обов’язково показують студентам-першокурсникам. Не будемо розкривати фінал, щоб не зіпсувати цікавість тих, хто ще не читав. Але одну цитату з «Історії кохання» все ж згадаємо: «Кохання – це коли не треба казати «пробач» (англ. Love means not ever having to say you’re sorry).

«Екзорцист» Вільяма Пітера Блетті

Видана 1971 року, ця книга стала світовим бестселером. Вже одна цифра її накладу змушує присвиснути: 350 000 м’якою обкладинкою і 4 000 000 дешевим кишеньковим виданням – лише за перше півріччя. У наступні роки у США було продано 13 мільйонів екземплярів. Цьому сприяла й чудова екранізація роману, що стала класикою не тільки серед фільмів жахів, а й у світовому кінематографі. Адже «Екзорцист» розповідає про боротьбу священників із дияволом, який вселяється в душах людей. Інший варіант назви книги: «Той, що виганяє диявола».

«Щелепи» Пітера Бенчлі

Є акули пера, а є справжні білі акули – людожери, які плавають у морських глибинах і тероризують населення та сферу пляжного туризму. Причому мали рацію ті критики, що зауважили про свою відразу до багатьох персонажів і навіть бажали, аби акула перемогла. Проте книга все-таки зачепила читачів. Її ж екранізація стала першим блокбастером. Атмосфера у фільмі настільки тривожна й непевна, що Стівена Спілберга – режисера фільму – проголосили справжнім майстром саспенсу. Тож цей роман варто не лише читати, а й дивитися на екрані.

«Ім’я троянди» Умберто Еко

У перекладі Мар’яни Прокопович цей перший роман італійського письменника можна прочитати українською. «Ім’я троянди» зацікавить тих, хто полюбляє детективи та історію – дія відбувається 1327 року. Шість загадкових вбивств у монастирі. І розслідує їх колишній інквізитор, філософ, інтелектуал, францисканець Вільгельм Бескервільський. Проте книга як для історичного детективу підіймає надто важливі – і важкі – проблеми. Для більш вузької аудиторії роман є взагалі не стільки історичним детективом, скільки філософсько-культурологічними роздумами про те, як відрізняється Середньовіччя від сучасності.

«Американський псих» Брета Істона Еліса

Книга, що викликає багато запитань у читачів уже власною назвою. Опублікований 1991 року, роман шокував багатьох детальним описом сексу й насильства. Тож книга не для тих, хто має слабкі нерви. Адже це історія про маніяка, котрий вбиває хаотично та жорстоко. Проте незважаючи на тяжкі злочини, все більший сумнів викликає їхня достовірність. Бо героя (а чи є він героєм?) хоч і підозрюють, але не заарештовують. Багато що переплутано: і вік персонажа, і навіть виконавець пісні «You Can’t Always Get What You Want». Втім, це не дивно – тут справжній псих, котрий не може чітко сприймати дійсність.

«Справа про пеліканів» Джона Ґрішема

Опублікований 1993 року, роман «Справа про пеліканів» є юридичним трилером, проте підіймає й екологічну проблему. Відразу відчувається, що автор знає юридичну справу досконально, і це справді так – він мав власну адвокатську контору. Отже, трилер написаний рукою фахівця. Наклад книги «Справа про пеліканів» став більшим, ніж 11 мільйонів, притому, що герой-детектив тут непрофесійний – це студентка, котра має власну версію, яка поєднує мотиви двох вбивств. Але саме через таку версію дівчину починають переслідувати.

«Селестинські пророцтва» Джеймса Редфілда

Роман «Селестинські пророцтва» був написаний також 1993 року. У книзі читач знайде різноманітні психологічні й духовні ідеї. Для тих, кого цікавить релігія (особливо нью-ейдж), а також давні східні традиції. Хоча роман описує мандрівку в Перу і пошук прозрінь, зроблених індіанцями майя. Також розповідається про духовне пробудження героя.

І, звісно, жодний американець не забуде запропонувати вам такі популярні книги, як: «Гаррі Поттер» Джоан К. Ролінґ, «Код да Вінчі» Дена Брауна та «Зникла дівчина» Ґілліан Флінн.

 

 

Поділитись ланкою в соціальних мережах

Залишити відповідь

Щоб прокоментувати, відрекомендуйтеся за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *