Микола ІСТИН. Презентую некстмодернізм

Вдосконалення і розвиток культури є безсумнівною потребою людства. Одним з таких шляхів поступу є розвиток літератури, і її новий напрям – некстмодернізм.

Складова некстмодернізму в моїй літературній творчості вміщує в собі класичні морально-етичні цінності, як будівельні матеріали, але без консерватизму, тільки як елементи побудови нової системи цінностей.

Від модернізму, який заснований на концепції домінування форми над змістом, з художньою суб”єктивністю, і який не є мистецтвом для широких мас, некстмодернізм відрізняється принципово новим підходом до свого кола поціновувачів. На моє переконання літературний некстмодернізм має бути для широкого кола читачів. В некстмодернізмі форма вже не домінує над змістом, а ідея проявляється в художній формі. 

Від постмодернізму некстмодернізм успадковує мистецьку свободу і толерантне ставлення до культурного розмаїття. Але постмодернізм не пробує покращити світ. А мета некстмодернізму це вдосконалення і розвиток, і в цьому його наступність.

У некстмодернізмі є своєрідні шляхи розвитку космізму…

Некстмодернізм – це нештучно створений мною літературний напрям. Він проявляється внаслідок еволюції літератури, мистецтва, філософської думки, і не тільки в моїй творчості, а й у окремих творах моїх колег із заснованого мною в 2011 році літературного об’єднання “Планета Наступного Слова” (м. Івано-Франківськ). Прояви некстмодернізму вже присутні у творчості багатьох українських поетів і прозаїків… Нині формується нова література, і вона вже пробивається до читача, пробивається з оновленими філософськими моделями світобудови.

У цій статті я хочу привідкрити завісу нового в літературі та презентувати некстмодернізм в своїй творчості. Проте нагадаю, що лише сам твір є тілом літератури, тому тільки в ньому може бути матеріальне підтвердження некстмодернізму, його арти-факт і відкриття…

 

Микола Істин – поет, есеїст. Дебютував у 2000 році. На початку 2014 року написав і опублікував в інтернет-виданнях статті: “Що таке некстмодернізм” і “Відчинені двері некстмодернізму” (в яких позиціонував свою творчість як некстмодернізм і сформулював своє бачення цієї нової літературної течії).

 

 

Поділитись ланкою в соціальних мережах

коментарі

 1. На скільки я зрозумів, некстмодернізм відрізняється від постмодернізму “спробою покращити світ” – значить моралізаторством в дусі реалізму. Ви не боїтесь відлякати цим значну частину молодих нігілістично налаштованих читачів?

  1. Микола Істин сказав:

   Дякую за коментар. Я не пишу в дусі реалізму,і не є прихильником нігілізму,мої твори інші…

 2. Віктор сказав:

  НАЩО ТОВЧЕТЕ ВОДУ В СТУПІ? НАВІЩО ПРИДУМУВАТИ ВЕЛОСИПЕД?

 3. Віктор, чому велосипед? Думки про те, що постмодернізм себе вичерпав лунають вже досить давно.
  Якщо наша країна експортуватиме не сировину у вигляді металопрокату а нові мистецькі напрямки – я, нарешті, буду нею пишатись.

 4. Віктор сказав:

  Дай Бог нашому ягняті… Але крім декларативності я поки що нічого не бачу. Нові форми, нові образи, новий напрям… Мені чомусь це нагадує старий єврейський анекдот )) або й наш один такий є, як агітували вступати у колгоспи. Експериментаторів вистачало у всі часи. В.Ілля, В.Махно, Ю.Завадський,Р.Миронов,К.Ляшевська, Д.Снігур…А на закінчення Вам ще фразу Станіславського: “НЕ ВЕРЮ!”.

 5. Я так і не зрозумів – проти чого конкретно Ви виступаєте?

 6. коник єгор сказав:

  Після прочитаного, чомусь захотілось процитувати Жванецького, – А включаєш не работаєт.

 7. Alisa сказав:

  Жванецький розумно сказав)))

 8. Микола Істин сказав:

  Велосипед також можна вдосконалювати ( без цього наврядчи винайшли б мотоцикл ),можливо в майбутньому, на ньому можна буде літати, плавати, та власне, з цим вже працюють…Просто треба вибирати між консерватизмом і розвитком… Также і в літературі.
  Некстмодернізм лише формується. І щоб все запрацювало на повну потужність потрібен час, можливості в.т.ч. фінансові,для видань.
  І те що нові напрямки викликають дискуссії , а не бездумне конформіське схвалення, як багато чого з класики, це свідчення живої літератури…

 9. Микола Істин сказав:

  Літературні революції роблять не професори,як правило, а реальні письменники …
  В Івано-Франківську , за 23 роки незалежності України, небуло проведено жодного відкритого літературного конкурсу,де призом було б видання книг лауреатів. Кошти на книговидання виділяються,але не прозоро, по-блату, і ці книги майже не читають. Зміни потрібні !

Залишити відповідь

Щоб прокоментувати, відрекомендуйтеся за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *