Хобі дядька Семена (№55)

Ну, що можна зробити в серпні за один день пересічному громадянину? Встати, наприклад, зранку, поснідати, потім піти на роботу і стомитись, так стомитись, що вже й пива того не хочеться; нашвидкуруч випити – таки те пиво, прийти додому, повечеряти, що Бог дав, ввімкнути і вимкнути телевізор – одне й те саме щодня, – взяти розгорнути і загорнути газети. У дядька Семена зовсім інша робота, і він вам не пересічний громадянин – він сам по собі. 

Робота – з дев’ятої до чотирнадцятої; все літо і осінь відпустка. Ви теж так хочете? Не буде діла… А хто буде економіку піднімати в гаслі рішень помаранчевої революції.

…Зранку, ледь засіріє, дядько бере рушницю і йде чи їде ( як поталанить) на полювання, взявши з собою все необхідне: патрони, шматочок сала і хліба, чвертку ( більше – ні: важко буде влучати). Дядько вбиває дичину по –різному: буває, одним пострілом – трьох,а буває, -двадцятьма – одну, але найчастіше – він зовсім не стріляє: нема по чому.

О 9.30 дядько вже вдома; качки, коли вбив, обскубує дружина, а ні – перехреститься: їй бач горобців не хочеться скубти – а де дядьку вбити того страуса? Втім, то її проблеми, а дядько стомився, і йому треба відпочити, нормально відпочити: швидко поснідавши, дядько бере вудку ( пиво він візьме біля річки) і йде скупатись, а потім половити риби, щоб після нервового полювання зняти стрес. Хай хоч клює, хоч не клює – дядько відпочиває. Клюне – буде коту,ні – дочка купить на базарі. Головне –посидіти, подивитись на поплавець, зосередитись і поміркувати, в який ліс їхати після обіду ( нормального обіду) по гриби: краще все – таки в мархалівський – там після грибів можна в генделику пива попити.

…Приїхавши з лісу з кошиком грибів і баночкою суниць, дядько каже дружині і дочці, що він дуже стомлений і з півгодини п’є на лавочці каву з коньяком, щоб не заснути після напруженог дня і бути бадьорим. Потім дядько швидкими вправними рухами чистить і сортує гриби: білі – до білих, маслюки – до маслюків – і дає настанови жінці і дочці, що з якими робити: смажити, сушити чи консервувати,- а сам збирається до кума перекинутись у дурня «до дами». Треба відпочити: завтра знову напружений день. Полювання не буде, бо понеділок, а на риболовлю і по гриби потрібно встигнути. Ви теж, бачу, хочете влаштуватись на таку роботу?.. А хто ж підніматиме економіку в гаслі рішень помаранчевої революції?..

 

 

Поділитись ланкою в соціальних мережах

Залишити відповідь

Щоб прокоментувати, відрекомендуйтеся за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *