Французький гостросюжетний роман

Кажуть, французи не читають нічого, крім гостросюжетних романів. Звісно, це узагальнення не відображає реальність, проте, на відміну від багатьох в Україні, у Франції до творів із гостросюжетною лінією ставляться напрочуд серйозно, а не як до легкого бульварного чтива. Можливо, саме тому гостросюжетний роман там є популярним. Останнім часом французька традиція гостросюжетних детективних та пригодницьких романів стає лише міцнішою. Наклад такої літератури у Франції доходить до 30 мільйонів екземплярів на рік. Ще недавнє захоплення скандинавським нуаром та американськими трилерами поступово минає, і французи згадують власну школу, своїх авторів, повертаються до них. Такими авторами є Фред Варгас, П’єр Леметр, Арман Кабассон… перераховувати можна довго. 

Гостросюжетні твори постійно тримають читача в напрузі й не дають йому навіть хвилину на роздуми чи зупинку. Зазвичай, у гостросюжетних романах менше описів, більше гри з почуттями, негативом (душевним болем, сумом, відчаєм тощо). Саме вони змушують читача співчувати герою, читач начебто зливається з ним, живе ним. Тому й герої у гостросюжетних романах цікаві, відчувають сильні емоції. Якщо весь сюжет крутиться навколо вкраденої порожньої валізи, знайте, це не гостросюжетний роман.

suDj_X

Так, наприклад, Арман Кабассон вибрав для себе дуже не простий, але захоплюючий жанр – історичний трилер. Наполеонівська Франція в його книжках вражає сюжетом і тонким психологізмом (до речі, за освітою Кабассон психіатр).

Ще один письменник П’єр Леметр – філолог, керує Французькою спілкою літераторів. Здавалося б, гостросюжетна література не для таких поважних авторів, а проте його останній роман «До побачення там, нагорі» вийшов успішним і отримав престижну Ґонкурівську премію. Інша книжка «Алекс» має премію читачів детективних книжок видавництва «Лівр де пош».

Отже, французька традиція гостросюжетних романів – це серйозна літературна школа, яка не буде терпіти до себе легковажне ставлення. І вона, безперечно, заслуговує на те, щоб її перекладали в Україні.

 

 

Поділитись ланкою в соціальних мережах

Залишити відповідь

Щоб прокоментувати, відрекомендуйтеся за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *