Гра у вóйнушку в Україні

Basa-cover

У вересні до України завітає знаний грузинський медіаменеджер, драматург і письменник Баса Джанікашвілі й презентуватиме українське видання свого роману «Гра у вóйнушку», який став першим за роки Незалежності перекладом сучасного грузинського роману в Україні.

Презентації та авторські зустрічі відбуватимуться у Києві, Львові та Вінниці. Такий графік туру письменника склав йому видавець — PR-Prime Company. На Форумі видавців у Львові новинку представлятимуть на стенді видавництва «Кальварія», яке виступило партнером цього видання.

Роман, котрий починається на іронічно-реалістичній ноті, раптом перетворюється на абсурдну трагедію, якою є будь-яка справжня війна, зокрема й та, що точиться сьогодні в Україні. На тлі внутрішньої сімейної війни між подружжям Дарчія несподівано розпочинається війна між державами — російсько-грузинська війна 2008 року. І в обох війнах важливу роль відіграє десятирічний син подружжя — Гівіко.

У цьому тексті межа між реальним і віртуальним простором просто зникає. Читач сам вирішує, чи герої роману — учасники реального конфлікту, чи персонажі комп’ютерної гри у вóйнушку.

Баса Джанікашвілі вважає, що грузинська література має зацікавити українців: «Тема війни для мене і моїх колег є дуже важливою, оскільки від 1990 року Грузія пройшла через вісім воєн. В Україні, на щастя, війни не було… А зараз раптово ця проблема зачепила і Вас… Тому тематика сучасної грузинської літератури може бути близькою українському читачеві».

Перша презентація видання теж буде в Києві 9 вересня в Посольстві Грузії з театрально-літературним перфоменсом від акторів театру «ДАХ».

Під час Форуму видавців у Львові на «кальварійському» стенді (стенд №118, перший поверх Палацу Мистецтв) відбудеться автограф-сесія Автора: 12 вересня (п’ятниця), з 12:00 до 12:45.

А 13 вересня (субота) Баса Джанікашвілі візьме участь у двох подіях Форуму видавців і Літературного фестивалю:

·       16:00 — літературно-театральний перфоменс «Гра у вóйнушку» від театральної студії Львівського державного університету безпеки в «THE ГРИЛЬ — REAL SATISFACTIONS» (Львів, вул.Театральна, 22), який готує театральна студія Львівського державного університету безпеки

·       18:00 — творча зустріч з письменником у Coffeeshop Company (пл. Соборна, 2а (пл. Галицька)).

По закінченні Форуму видавців відбудуться ще дві презентації книжкової новинки — в Києві та Вінниці:

  • 16 вересня (вівторок) о 18:00 в київській Книгарні «Є» за адресою: вул. Лисенка, 3-а за участі акторів театру «ДАХ», Автора та Перекладача Гіоргія Арабулі,
  • 17 вересня (середа) о 18:00 у вінницькій Книгарні «Є», яку модеруватиме директор і засновник видавництва «Кальварія» Петро Мацкевич.

Цікаво, що авіапартнером заходів виступила грузинська бюджетна авіакомпанія flyvista, яка також вперше увійшла в Україну.

А винним партнером — один із ключових гравців ринку пляшкового вина в Грузії (50% ринку) — компанія «Теліані Велі».

Нагадаємо, що в квітні ц.р. за підтримки Посольства Грузії в Україні в рамках «Книжкового Арсеналу» в Києві з успіхом пройшла допрем’єрна презентація майбутньої книжки. В ній взяли участь: Баса Джанікашвілі, перекладач Гіоргій Арабулі, засновник і директор видавництва «Кальварія» Петро Мацкевич і актори театру «ДАХ»: Віра Климковецька, Семен Мозговий, Роман Ясиновський, Нікіта Скоморохов. Книжка була представлена під робочою назвою «Стріляй!».

 

 

Поділитись ланкою в соціальних мережах

Залишити відповідь

Щоб прокоментувати, відрекомендуйтеся за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *