Симор ГЛАСЕНКО. Хліб птахам

Сьогодні я надягнув краватку. Новий костюм і білу сорочку. Дощата підлога скрипіла. Я виграв, виграв, виграв три рази. Верхи і низи. Зійшлися. Ся.

Мовчать Маврикій і Коростень. Усі в шоку. Я гігант. Мутант. Титан на антені.

Володар Компанії потиснув мені руку. Назвав моє ім’я. Покосив оком. Ненароком, раптом, через гак з роком дадуть кредит. Я кіт. Вщент розбита самокритика. Осокою в серце. Лілове очко під перцем заніміло і не шкварчить. Мовчить. Терпить. Не гудить.

В барі я був. Віскі, віскі, віскі перекур. Я впадаю в око. Як піщинка в Армані. Мої долоні пітніють. Пітніють долоні. Пітніють. Мої.

Я їхав у таксі. Платив таксисту. Не забрав здачу. Я гарно пахну. Мене не нудить. Я не ходжу по великому і мочусь під Баха. Я комаха зі слоном на горбу. Йду. Піднімаюсь у квартиру. Я ширма, через яку не падає світло. Світ вийшов, залишивши мене одного. Я для нього завеликий. Він для мене завузький. На заміській смузі ДТП. І колись, і дотепер мене це не хвилює. Я не керую. Возять мене, адже я виграв, виграв, виграв. Три рази. Зи.

Заходжу. Виходжу. Одразу на балкон. З сигаретою. І кавою. Ненавиджу. Тут я сам, в квартирі, нема перед ким сіяти зілля. Весілля розуму і грошей закінчується швидше, ніж похорон свідомої помилки. Руки з милом не сьогодні. Тільки зуби і постіль. Одна. Холодна, холодна, аж до дна. Тиша інтимного життя лякає. Зате має успіх кар’єра. Чорт з ним, з тим інтимом. Тин під сорок так і так не встане. Встане? Не встане? Встане?

На балконі – як в долоні циклопа. Зажмурюю око. Ось воно – місто. Тісто. Тісно. Тічка Вселенської матері. Я сьогодні трохи його приголомшив. Я виграв суд і отримав свідоцтво. Я герой. З косою. Кошу мораль і дрібний клопіт. Травами не пахне. Це ж місто. Кістка. Крапка.

Раптом помічаю на сусідньому балконі чотири окрайці хліба, птахам.

Я плакав. Ні, не плакав. Плакав. Не плакав. Плакав.

 

 

Поділитись ланкою в соціальних мережах

коментарі

 1. Микола сказав:

  Думається, тут невдало обраний спосіб створення художнього образу. Цілістному його сприйняттю заважають крапки замість ком (надягнув краватку. Новий костюм), (потиснув мені руку. Назвав моє ім’я)тощо, граматичні помилки (в шоку, я гігант та ін.), логічні неточності (Тільки зуби і постіль). Хоча у цьому всьому відчувається дуже сильний художній задум. (З повагою! Перепрошую!)

 2. Маргарита сказав:

  Ні, це дуже круто, дуже. Я вже умовно нагородила автора медаллю і додала в улюблені автори. Крапки дуже доречні. Плюс. Круто. Добавки…

 3. Margarita Pronina сказав:

  Дуже круто! Я вже умовно нагородила автора медаллю та додала його до списку улюблених. Кожна крапка доречна. Плюс. Добавки!

  1. Симор сказав:

   Маргагрито! Заходьте. Читайте. І буду радий. Почитати. Ваше.
   http://glasenko.in.ua

Залишити відповідь

Щоб прокоментувати, відрекомендуйтеся за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *