Французький письменник Патрік Модіано став лауреатом Нобелівської премії

61665f628cd7d38ba9c8c7427378254b

Сьогодні, 9 жовтня, у Стокгольмі оголосили, хто стане 111 лауреатом Нобелівської премії в галузі літератури. Ним виявився французький письменник і сценарист Патрік Модіано, «за мистецтво пам’яті, завдяки якому він виявив найнезбагненніші людські долі й розкрив життєвий світ людини часів окупації». Він народився 30 липня 1945 року в БулоньБіянкурі у родині відомого єврейського комерсанта і фламандської актриси. Його батьки познайомилися в окупованому нацистами Парижі 1942 року. 

Патрік Модіано опублікував свій перший роман – «Площа Зірки» 1968 року.Твір відразу приніс йому славу. Практично всі книжки письменника автобіографічні і так чи інакше пов’язані з темою окупації Франції Німеччиною та Другою світовою війною. Модіано неодноразово зізнавався, що він «одержимий передісторією, одержимий минулим, а минуле – це смутна і ганебна епоха окупації». До найбільш відомих книжок письменника відносяться «Сумна вілла», «Дора Брудер», «Маленька перлина», «Кав’ярня втраченої молодості». За роман «Вулиця темних крамниць» письменник отримав Ґонкурівську премію. Його улюблені жанри: детективи, шпигунські романи, нуар.

Любителі літератури здивовані і раді рішенню Нобелівського комітету. Багато хто має вдома книжку Модіано і поспішає сфотографувати його та дописати в соцмережах: цей письменник популярний насамперед у Франції, Іспанії та Італії, тож Модіано англійською – рідкість. Є романи Модіано, видані й українською та російською мовами.

 

 

Поділитись ланкою в соціальних мережах

коментарі

  1. Admin сказав:

    Радує, що не Муракамі

    1. Alisa сказав:

      А в мене було передчуття, що не Муракамі стане)))) Недарма ж раніше з*явилася стаття у “Стосі” про “Французький гостросюжетний роман”))))

Залишити відповідь

Щоб прокоментувати, відрекомендуйтеся за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *