Президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів звернувся до народних депутатів

1601428_657813007595667_1448921523_n

Олександр Афонін написав звернення до народних депутатів України. За його словами, «Верховна Рада зобов’язана визначитись – бути чи не бути українській книзі, бути чи не бути культурній, освіченій, сильній в соціальному, науковому, технологічному плані, цивілізованій європейській державі Україна. Нині законопроект “завис” у комітеті ВР з питань податкової і митної політики, очолюваному В.Ю.Хомутинніком». 

Надаємо повний текст звернення.

Шановні Народні депутати України!

Я, Афонін Олександр Васильович, як громадянин України, як президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, людина, яка чи не найбільше поінформована про реальний стан вітчизняної видавничої справи, звертаюсь до тих із вас, хто не тільки має високе звання Народного депутата, а й відчуває всім серцем глибоку особисту відповідальність за щасливе майбутнє нашої багатостраждальної Батьківщини, з проханням внести до порядку денного, поставити на голосування і підтримати зареєстрований 11.06.2014 року законопроект № 4056А “Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підтримки вітчизняного книговидання)”.
Здається, нікому з освічених людей не треба доводити, що книга була, є і ще довго буде одним із найголовніших факторів впливу на розвиток людської особистості, формування її соціальної свідомості, моралі, культури, патріотизму, найдієвішим засобом передачі знань, примноження головного багатства будь-якої країни — духовного капіталу нації.
Однак за роки незалежності України цивілізаційну інфраструктуру вітчизняної видавничої галузі було майже повністю знищено, а її саму відкинуто практично до часів “натурального господарства”. Станом на сьогодні вона спроможна продукувати на мешканця країни лише в межах одного примірника книги у рік, що у 5—7 разів нижче європейських стандартів. Фактично такі обсяги книговидання не дають змоги державі відновлювати свій кадровий ресурс, підтримувати культурний та інтелектуальний рівень населення і ведуть до поступової, але незворотної втрати людиною спроможності адекватно сприймати світ, нові знання і складні професійні навички, а у подальшому — до деградаційних наростаючих процесів у всіх сферах діяльності держави: від культури, виробничої і соціальної сфер до технології й економіки загалом. Єдиним, що до останнього часу дозволяло ще жевріти вітчизняній книзі, були податкові пільги, дія яких закінчується 01.01.2015 року.
Законопроект № 4056А, який я прошу вас підтримати, ставить за мету подовження дії податкових пільг для видавничої галузі, оскільки їх відсутність означатиме фактичну ліквідацію української книги як такої, а разом із нею і надії на розвиток країни як сучасної держави з високотехнологічним виробництвом і розвиненою економікою.
Ігнорування вами цього законопроекту чи його відхилення може бути порівняно з перекресленням майбутнього України.
Сьогодні вам вирішувати, чи матиме Україна націю, яка зможе не тільки відновити втрачене за попередні роки в інтелектуальному та економічному вимірі, а й розпочати динамічний і ефективний рух шляхом розбудови України як сучасної європейської держави.

З повагою
О.В.Афонін

 

 

Поділитись ланкою в соціальних мережах

коментарі

  1. Микола сказав:

    Шановний Олександре Васильовичу! Ваше звернення на часі! Його не можна не підтримати! Але як на нього зреагували ті, до кого Ви звертаєтеся? Невдовзі Верховна Рада нового скликання почне роботу. Чи хоч якийсь піарний депутат перейнявся порушеною темою?!

Залишити відповідь

Щоб прокоментувати, відрекомендуйтеся за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *