Довга історія з пільгами закінчилась успішно для видавців

Видавцям книжкової продукції та друкованої періодики залишили пільги по сплаті ПДВ. Про це йдеться в Законі України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (№ 71-VIII від 28 грудня 2014 року).

Згідно тексту закону, пільга розповсюджується на «постачання (передплату) періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок (крім видань еротичного характеру), учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників, словників українсько-іноземної та іноземно-української мови вітчизняного виробництва, доставки таких періодичних видань друкованих засобів масової інформації на митній території України». 

Водночас уряд не врахував пропозицію Української асоціації виробників друкованої преси та Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів не обкладати ПДВ електронний контент.

Також за програмою «Українська книга» на випуск книг виділено 15,5 млн грн Держкомтелерадіо. Для порівняння: торік на “Українську книгу” дали 28 млн 387 тис. грн. За думкою О. Коваль, керівника львівського «Форуму видавців», треба переглянути засади, за якими здійснює діяльність «Українська книга», адже ряд завдань програми не реалізовуються: країна не наближається до європейських норм книговидання, держава не захищає українську книжку тощо.

Нагадаємо, що раніше Президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів звернувся до народних депутатів з пропозицією визначитися, бути чи не бути пільгам, бути чи не бути українській книзі, бути чи не бути культурній, освіченій, сильній в соціальному, науковому, технологічному плані, цивілізованій європейській державі Україна. Настільки гостро стояло питання для видавничої справи і всієї культури в Україні.

Поділитись ланкою в соціальних мережах

Залишити відповідь

Щоб прокоментувати, відрекомендуйтеся за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *