Шевченківська премія 2015 року: результати

byrak_cover_prem2015

Результати таємного голосування у третьому турі конкурсу Національної премії імені Тараса Шевченка 2015 року приємно здивували досвідчених читачів. Визначилися чотири лауреати: 

 • «Література» – БУРЯК Юрій Григорович за книжку поезій «Не мертве море»;
 • «Літературознавство і мистецтвознавство» – МОСКАЛЕЦЬ Костянтин Вілійович за книжку есеїв «Сполохи»;
 • «Образотворче мистецтво» – КОМПАНЕЦЬ Микола Іванович за мистецький цикл «Земля моїх батьків»;
 • «Театральне мистецтво» – ПАНЧУК Петро Фадійович (актор Національного театру ім. І. Франка) за втілення образу Тараса Шевченка на вітчизняній театральній сцені.

Цьогоріч премію у номінаціях «Публіцистика і журналістика», «Музичне мистецтво» і «Концертно-виконавське мистецтво» вирішили не вручати.

Книжку поезій «Не мертве море» Ю. Г. Буряка називают глибокою, повнозвучною, здалою на узагальнення. Зауважують, що творчість у ній – високої якості і довершена. Більше того, автор знає, що таке творча одержимість.

Поділитись ланкою в соціальних мережах

коментарі

 1. Микола сказав:

  Така премія, як імені Т.Г.Шевченка, потрібна! Обов’язково і назавжди! Крім того, непогано було б, якби була заснована ще одна (а то й кілька) серйозних літературних премій, звісно рангом дещо нижче Шевченківської, але такі, що по-серйозному проводились би регулярно — щороку (краще) чи щодва роки. Вони потрібні для, перш за все, моральної підтримки багатьох здібних літераторів. Та й матеріальна підтримка не завадить нікому.
  У нас існують нині різні конкурси та премії, але вони проводяться або не регулярно, або якось “не шумно”, тобто без широкої огласки. Та й визначення переможця нерідко буває надто заплутаним. Часто у тому винні не журі, а перед тим виписані надто складні правила та умови.

  1. Alisa сказав:

   Так, премія потрібна. До речі, стартував новий конкурс “Гранослов”! Читайте у журналі “Стос”.

 2. Микола сказав:

  У категорії «Літературні твори» твори Павла Куща, Віктора Терена та Марії Морозенко здобули однакову кількість голосів. Тож вирішальним, відповідно до положення про премію, став голос голови комітету, який віддав його за книжку «Хлопчик з планети “Ч” та Вогняні Пси» Віктора Терена (видавництва «Веселка», «Навчальна книга – Богдан»). (Інформація з сайту “Рідна Україна”).
  Ось така ситуація, коли кілька творів набирають рівну кількість голосів членів журі, спонукають до думки, що, якщо усі рівні, то оті усі рівні й нагороди мають отримати рівні. Логічно? Логічно!!! Правило, коли переможця вирішує лише один голос (не важливо чий) теє той як його — не зовсім справедливе. Для таких випадків треба чіткіше виписувати Положення про Премію.

Залишити відповідь

Щоб прокоментувати, відрекомендуйтеся за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *