Весна як час літературного життя, а не смерті…

Війна показала українців насамперед українцям, а не світові, довела насамперед нам, що українське – гідне захисту і прекрасне саме по собі. Те, що в літературі намагалися зробити сотні письменників, літераторів, критиків, зробив один зовнішній ворог. Вже не треба нічого доводити словами, бо все довели дії. Красномовніші, ніж будь-які слова.

А між тим, незважаючи на важкі випробування, у країні досі пишуть і видають книжки, проводять різноманітні літературні заходи, літературні конкурси тощо; стартував також п’ятий випуск літературно-художнього інтернет-журналу «Стос». З 1 березня по 1 червня 2015 року для п’ятого випуску приймаються нові твори від авторів.

Усе вказує на продовження культурного життя. І перед письменниками, в тому числі перед журналом «Стос», самим часом поставлене завдання: скласти чіткий портрет сучасної України, сучасного українця. Не треба вже нічого доводити ані собі, ані іншим, бо все довели дії. Не треба намагатися охопити повністю таку масштабну тему, бо для цього банально не вистачить ані слів, ані сил. Але описати сучасну, нову Україну хоча б у короткому оповіданні чи вірші своїми словами – цілком можливо.

I хай запах весни бентежить душу!

Редактор журналу «Стос»

Аліса Гаврильченко

Поділитись ланкою в соціальних мережах

коментарі

  1. Admin сказав:

    Позитивні роздуми. Роздуми, що мотивують на звершення.

Залишити відповідь

Щоб прокоментувати, відрекомендуйтеся за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *