Книжкові новинки літа 2015: що є і що буде

fonstola.ru-50347

Що почитати влітку 2015 року? Журнал «Стос» вирішив допомогти з вибором книжкових новинок, що якраз виходять влітку. Літні книги 2015 року гарячі і по-своєму спекотні, в них є терпкі «Абрикоси Донбасу», в них є «Корнелія» зі своїм неповторним стилем, в них є чудернацький «Карібід», страшний «Володар мух» і навіть «Маленький апокаліпсис», і це ще не весь перелік! 

 

«Абрикоси Донбасу» Любові Якимчук

abrykosy_donbasu2

Це книга віршів, які не лише проникають у душу, а й продирають нутро. Вони залишають наскрізні отвори у свідомості, крізь які прозирає та реальність, від якої хочеться затулитися долонями. Ці «Абрикоси Донбасу» достигають цілком в пору і смакують водночас гірко і солодко. Поема «Абрикоси Донбасу вже публікувалася у журналі «ШО» і оспівує «Вугілля обличчя», «Терикони грудей», «Абрикоси у касках» тощо. Як авторка пише, уже можна погортати сторінки «Абрикосів», але поки що віртуально. Незабаром книжка вийде у Видавництві Старого Лева.

 

«Корнелія» Надії Мориквас

11401177_673079036157356_5991654953732997996_n

Надія Мориквас відшліфувала стиль до блиску, тому можна очікувати стилістично гарно виписаної історії, в якій вибудована сюжетна лінія, є фразова мелодика. «Корнелія» – це історія про минуле і не тільки. Можна тільки здогадуватися, про що саме, але одне є безсумнівним: читач отримає насолоду. Чекайте від Видавництва Старого Лева вже за місяць!

 

«Володар мух» Вільяма Ґолдинґа

11114780_872767002790781_3952458661544591194_n

Безлюдний острів. Блакитна лагуна. Діти. Рай?.. Саме тут опинилась група підлітків, які внаслідок авіакатастрофи залишилися на самоті, без дорослих. Що може трапитися з людиною на порожньому острові?.. Усе. Діти, які загрались у жорстокість, війну, боротьбу за владу дуже швидко забули, що таке порядність, доброта й милосердя… Втратити людську подобу виявилося вкрай легко. Мабуть, тому що під тонким шаром цивілізації в кожному з нас причаївся дикий Звір…

Це страшна й напружена, мов напнута стріла, книга, світовий шедевр. Твір, який варто читати — і від якого неможливо відірватися! Роман очікується після 10 червня у Книжковому клубі.

 

«Карібід» Андрія Любки

96172(Обкладинки ще немає)

За словами Андрія Любки, роман вийде в серпні у Видавництві Книги ХХІ і називатиметься «Карбід» – за прізвиськом головного героя. Він – вчитель історії в містечку Ведмедів (вигадане) на Закарпатті. Любить випити, їздить на велосипеді і вважає себе Тисом, адже живе над річкою Тисою (за аналогією до римського імператора Тиберія, що жив над річкою Тібр). І ось одного дня Тисові в голову стріляє геніальна ідея, що може вписати його ім’я в історію Європи. Він збирає друзів і починає діяти. Роман з динамічним сюжетом, пригодницький і сатиричний.

Автор поділився також епіграфом до роману:

«Під кордоном між Словаччиною й Україною виявлено потаємний тунель довжиною в сім футбольних полів, оснащений власною залізницею, а в ньому – понад 2,5 мільйони контрабандних сигарет, повідомив словацький уряд. Поліція заявляє, що тунель також міг використовуватися для нелегального перевезення людей…»

 

«Маленький Апокаліпсис» Тадеуша Конвіцького

11351441_861369123938919_2084447603942351111_n

Герой книжки й водночас оповідач – письменник, який живе в комуністичній Польщі. Одного дня друзі, що належать до опозиції, пропонують йому на знак протесту проти радянської присутності в ПНР спалити себе біля Палацу культури й науки, славнозвісного символу радянської окупації, «подарунка полякам від радянського народу». Герой вирушає у свою останню подорож Варшавою. Автор не дає однозначної відповіді на питання, чи здійснив герой своє жертвоприношення. Роман закінчується словами: «Люди, додайте мені сил. Люди, додайте сил кожному на світі, хто цієї пори сходить зі мною на вогнище. Люди, додайте сил. Люди…»

«Маленький Апокаліпсис» – найвідоміший твір Тадеуша Конвіцького, перекладений 30-ма мовами. За мотивами роману французький режисер Коста-Гаврас зняв фільм 1992 року.

Тадеуш Конвіцький (1926 – 2015) – один із найвидатніших польських письменників ХХ століття. Автор 19 романів, перекладених 30 мовами світу й нагороджених численними преміями. Книжку «Маленький Апокаліпсіс» можна замовити у видавництві «Урбіно», а також побачити у книгарні «Є».

Поділитись ланкою в соціальних мережах

Залишити відповідь

Щоб прокоментувати, відрекомендуйтеся за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *