Найкращі українські письменники вирушать у європейське турне

face-6

Cultprostir  повідомляє: з 1 липня до 4 серпня триватиме міжнародний фестиваль «Місяць авторських читань», який охопить відразу чотири країни: Чехію, Словаччину, Україну та Польщу. Масштабний захід  відбувається вже 16 раз. Цього року почесним гостем є Україна та її найкращі письменники і поети.

Свої твори на творчих зустрічах читатиме 31 вітчизняний автор, аби європейський читач наблизився до сучасної української культури. Серед учасників фестивалю: Оксана Забужко, Лариса Денисенко, Євгенія Кононенко, Софія Андрухович, Юрій Андрухович, Андрій Бондар, Сергій Жадан, Юрій Винничук, Олександр Михед, Олег Коцарев, Любко Дереш, Тарас Прохасько та інші. 

Лариса Денисенко переконана: «Важливо зараз донести силу українського художнього слова повсюди, де прагнуть почути. Актуальне, фантазійне, гостре, смішне та сумне, щоб не забути, що ми є людьми, котрі здатні, насамперед, спілкуватися: читати, слухати, чути, говорити».

Літературний фестиваль «Місяць авторських читань» (МАЧ) виник 2000 року в місті Брно, звідки поступово поширився й у інші міста. Фестиваль зазвичай розпочинається 1 липня у Брно, звідти протягом цілого місяця, день-у-день, рухається до Острави, Кошице, Львова і Вроцлава. Загалом у кожному місті виступають шістдесят два сучасні відомі письменника. Головну програму супроводжують додаткові акції: показ фільмів, виставки, концерти. «Місяць авторських читань» – це чеський винахід, його коріння – саме у Чеській Республіці, звідки він поступово упродовж років розростається далі.

Цьогоріч він відбувається щодня і безперервно з 1 липня до 4 серпня у містах Брно, Острава, Кошице, Львів і Вроцлав.

Поділитись ланкою в соціальних мережах

Залишити відповідь

Щоб прокоментувати, відрекомендуйтеся за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *