«Форум видавців у Львові»: романи

img_top

Роман… це горде та величне слово, яке може означати не тільки літературний жанр, а й ім’я людини, ще період закоханості, любовні стосунки. Можливо, саме тому до роману як жанру в усі часи було особливе ставлення. Редакція журналу «Стос» спробувала підглянути, які ж нові романи будуть на «Форумі видавців у Львові», і таки дещо встигла побачити. 

 

«Гра з вогнем: Диявол не бреше» Марії Зорі

51053160_w640_h640_zoran2a

В Україні гримить літературний конкурс романів, де головним персонажем має бути переконливо позитивний… Диявол. За його перебігом не лише пильно стежить вся країна — конкурс спричинив справжній розкол у письменницькому середовищі. Одні вважають його справжнім творчим викликом і благом для розвитку літератури та відкрито беруть участь у ньому. Інші ж публічно називають конкурс святотатством, але також надсилають на нього свої романи… під псевдонімами. Адже приз занадто спокусливий.

Та чи вдасться винахідливим письменникам і письменницям обдурити Князя світу цього?

 

«Щасливий» Вікторії Гранецької

Щасливий

Роман «Щасливий» став особливим досвідом для власної авторки, адже історія, що описується, реальна і взята з життя Вінниці. У центрі оповіді – непроста історія любові української дівчини та азербайджанського хлопця-мусульманина. Що з ними сталося? Як пише Вікторія Гранецька: «От недаремно кажуть: часом реальне життя творить такі сюжети, котрих зумисне й не придумаєш, бо правда почасти неймовірніша за будь-яку вигадку…»

 

«Алхімія свободи» Ярини Каторож

 katorozh_sajt

Далеким чарівним королівством править мудрий і добрий король. Край, в якому мирно живуть лікарі, алхіміки та хлібороби, захищає дивний камінь світлорит, з якого побудовано Світле місто – столицю диво-країни. А ще в короля є молодший син Марк, якого випадково рятує юна Медина зі славетного давнього роду алхіміків.

Дівчина не хоче, як її родичі, вдосконалювати зброю за допомогою алхімії, тож вибираючи плату за порятунок юнака – обирає можливість навчатися у найславетнішого лікаря королівства.

Та не все так гарно у цьому чарівному світі: у королівстві з’являється гурт чужинців, котрі приносять із собою страшне прокляття.

Справа доходить до напруженого протистояння між світлою та темною магією. Темрява намагається підкорити найкращих, навіть Марк і Медина стають зброєю в руках темних магів. Однак ті, хто обрав темряву, надто зневажливо поставилися до щирого кохання цих двох. Адже справжнє кохання – важливий компонент в алхімічній реакції, в якій виникає свобода. Саме воно може допомогти здобути перемогу там, де виявиться безсилою зброя і темні чари.

 

«Роман з містом» Світлани Горбань і Наталі Лапіної

 Роман з містом

Як пише відома письменниця Наталія Гурницька, у долю старовинного Львова та шляхетної панни нерозривно і до болю міцно вплетена не лише велика любов, жертовність та відданість, а й повоєнні роки фатальних втрат, випробувань і зради. Книга про силу духу слабкої жінки, про її вміння кохати, нездоланне бажання вижити й допомогти іншим тоді, коли навіть найсильніші ламаються та гинуть.

Редакція журналу «Стос» точно придбає цю книгу, адже і Світлана Горбань, і Наталя Лапіна давали колись інтерв’ю і до того ж мають особливий, письменницький хист, що можна побачити хоча б по їхній попередній книжечці «Надія: сплутані пазли».

 

«Відунський сокіл» Артура Закордонця

 zakordonec_obkladinka1c

Гран разом з матір’ю-калікою мешкає у світі мисливців і відунів, у світі з давніми законами пращурів. Звичайний хлопчина з Долини наділений особливим «відунським» Даром: він може бачити очима сокола, що кружляє високо в небі. Таке вміння привертає до нього увагу мудрих відунів, котрі збирають для навчання отаких особливих учнів з рідкісними талантами.

Та перед вами – не просто розповідь про пригоди юного відуна. Змінюється не лише життя Грана, змінюється цілий магічний всесвіт: владолюбці вигадали зброю, призначення якої – не забезпечувати людей їжею, а підкорювати інших. Чи пощастить зупинити отих ненаситців? І як жити у світі, що невідворотно змінюється, відступивши від давніх законів?..

 

«Вересові меди» Надії Гуменюк

 Вересові меди

Україна. Перша Світова. У волинському містечку подружжя селян знаходить край дороги немовля…

Минули роки. Сільська красуня Богдана Ясницька мріє про театральну сцену. Кинувши все, утікши навіть із власного весілля, талановита дівчина вирушає до першого українського театру на Волині — та назустріч своїй долі… Попереду — довге й бурхливе ХХ століття, сповнене карколомних подій та історичних зламів. І складне, напружене й яскраве життя сміливої і пристрасної жінки, у якому будуть справжня дружба й людська заздрість, болісні втрати та дивовижні знайдення, перемоги, поразки, таємниці, кохання… І медовий смак щастя.

 

«Роза вітрів» Ярослави Литвин

 96172

(Обкладинки поки що немає)

Роман Ярослави Литвин «Роза Вітрів» вражає динамічністю з перших рядків і не тільки. Хоч він ще не вийшов друком, ті, хто його читав, впевнені, що ця книга поб´є всі існуючі рекорди продаж. Надзвичайно динамічний сюжет, «живі» образи головних героїв, алюзії до реальних подій, деяка філософічність – все це є у книжці.

Поетеса Аліна Сваровскі радить його читати всім, незалежно від статі і віку: «Це найкраща історія кохання богемних людей, яку я тільки чула».

 

«Небезпека рецидиву» Кріса Тведта

 Inozemn

(Обкладинка оригінальної книжки)

Всіх, хто любить читати детективи, порадує новий переклад книжки відомого норвезького письменника Кріса Тведта. «Небезпека рецидиву» вже не перший його роман, перекладений в Україні, і, будемо сподіватися, не останній. Перекладала незрівнянна Наталя Іваничук, тож можна дійти висновку, що книжка читатиметься з насолодою.

Поділитись ланкою в соціальних мережах

Залишити відповідь

Щоб прокоментувати, відрекомендуйтеся за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *