Хто стане нобелівським лауреатом 2015 року?

e9336c66bbcdef5718b5bafdb3ad6065

Англійська букмекерська фірма Ladbrokes визначила фаворитів Нобелівської премії з літератури 2015 року. Найбільші шанси отримати престижну літературну премію є у білоруської письменниці Світлани Алексієвич. Букмекери розцінили її шанси 5:1. 

Письменниця та журналістка народилася в Україні, жила в Білорусі і пише свої твори російською мовою. Цього року вона отримала премію імені Капусцінського за твір «Час секонд хенд». А 2011 року її книга «У війни не жіноче обличчя» також була удостоєна цієї нагороди, повідомляє Ліга.нет.

Трохи менше шансів отримати Нобелівську премію з літератури у Харукі Муракамі. Якщо ще два роки тому за 1 фунт, поставлений на найпопулярнішого японського письменника, можна було отримати 3,5 фунта, то сьогодні – вже 6 фунтів. Імовірно, ера автора книги «Хроніка заводного птаха» як чергового кандидата на здобуття Нобелівської премії закінчилася.

На третьому місці Нґуґі Ва Тгіонґо, відомий кенійський письменник і драматург, який проживає в США. Шанси цього автора, що пережив утиски у своїй країні через політичні погляди, зменшилися вдвічі (7 з 2 до 7:1).

У десятку також увійшли американці Філіп Рот (8:1) і Джойс Керол Оутс (12:1), сирійський поет, що проживає в Парижі, Адоніс, а також албанський прозаїк і поет Ісмаїл Кадаре (16:1). Завершують десятку лідерів норвезький драматург Юн Фоссе, південнокорейський поет Ко Ін та австрієць Петер Гандке. Їхні шанси англійські букмекери оцінили в 20:1.

Польським кандидатом на отримання Нобелівської премії є Адам Загаєвський. Однак його шанси, на думку Ladbrokes, не дуже високі – 50:1.

Як відомо, торік букмекерська фірма не вгадала лауреата. Нобелівську премію отримав француз Патрік Модіано, шанси якого Ladbrokes оцінив 10:1. Однак в останні роки букмекерам вдавалося високо оцінити шанси лауреатів престижної премії: китаєць Мо Янь і канадська письменниця Еліс Манро свого часу займали друге місце цього списку, а турецький письменник Орхан Памук був одним з його лідерів.

Нагородження лауреата Нобелівської премії з літератури, ймовірно, відбудеться 8 жовтня. Цього року члени Академії, професори літератури, спілки письменників та лауреати Нобелівських премій попередніх років подали 259 кандидатур, і 36 прізвищ з’явилися в цьому списку вперше.

Поділитись ланкою в соціальних мережах

Залишити відповідь

Щоб прокоментувати, відрекомендуйтеся за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *