Кілька років зими в 30-ти градусну спеку, або Як з’являються буктрейлери

1-Stop-kadr2

Валентин Терлецький розповів про те, як знімався буктрейлер до його нової книги

Запорізький телеведучий, рокер і письменник Валентин Терлецький розповів деякі подробиці зйомок буктрейлеру його нової книги «Кілька років зими», яка має побачити світ навесні цього року: Ідея зняти бук трейлер до нової книги виникла ще до того, як стало відомо про вихід роману. А коли цей проект набув конкретних рис, я і моя творча команда почали писати сценарій, шукати засоби для його втілення, думати над локаціями тощо. Врешті, остаточний сценарій написала Яна Фтема, яка опікується «публічним життям» моїх творів. Постановкою, зйомкою і монтажем займався мій колега по телевізійному проекту «Козацька звитяга» Ілля Гірник.

Діти знайшлися також завдяки Яні: одну з ролей виконує її старша донька Вероніка. На головну жіночу роль ми запросили гарну жінку, телеведучу Марину Лишак, а на чоловічу — провідного актора Запорізького Театру молоді і лідера власного рок-гурту Юрія Кулініна. Саме він, на мою думку, мав би втілити потрібний образ розчарованого у житті, побитого долею письменника. Проте Юра постійно від’їжджав на різні прослуховування і роботу до столиці, зйомки кілька разів переносилися, і, зрештою, я сам вирішив зіграти головну роль у трейлері. Довелося згадати власне акторське минуле, коли я в середині 90-х грав у знаменитому студентському театрі «Спудеї». Так що, тут є деякий курйоз — автор роману зіграв власного персонажа, також письменника.

Дія основного сюжету у романі відбувається зимою, причому — сніжною. А сцени, відібрані для трейлера, ще й — вночі. А ми знімали наприкінці серпня, за 30-ти градусної спеки — у светрах, теплому вбранні, і коли сонце буквально лізло у всі шпарини навіть увечері. Тому вікна моєї квартири, де проходили зйомки, ми завісили важкими ковдрами, задля створення вечірньої таємничої атмосфери. Ось тут ми й зрозуміли, наскільки важкою є акторська професія — довелося терпіти певні незручності, аби відзняти по декілька дублів всіх сцен, та ще й зіграти правдоподібно стан зимової депресії. Особливо мене вразили діти, котрі серйозно і натхненно підійшли до процесу і розвіяли всі наші сумніви про те, що з дітьми знімати кіно найважче. Вже потім Ілля Гірник посилив і доповнив цю атмосферу власними зимовими зйомками.

Звісно, буктрейлер не відображає всієї палітри тем і образів роману, не розкриває сюжет і характери. Це — лише перше ознайомлення із задумом твору. Невдовзі ми плануємо показати другий трейлер, в якому більше розкриємо сюжет роману.

Нагадаємо, що 21 січня на на Youtube-каналі рок-гурту «Декаданс» оприлюднено перший трейлер нової книги фронтмена, телеведучого й письменника Валентина Терлецького «Кілька років зими»: https://youtu.be/hI8s9ywCksE.

Книга, анонсована видавництвом «Кальварія», має з’явитися на полицях книгарень в березні цього року. Але до того часу читачам буде представлено ще й другий буктрейлер.

Поділитись ланкою в соціальних мережах

Залишити відповідь

Щоб прокоментувати, відрекомендуйтеся за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *