«Книжка року – 2015»: хто переміг

knrok

У Всеукраїнському рейтингу «Книжка року» гран-прі отримало біографічне видання «Князі Острозькі» видавництва «Балтія-Друк». 

Про це заявив у вівторок на прес-конференції в Укрінформі президент Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» Костянтин Родик.

«Гран-прі ХVIІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2015» визначається шляхом персонального голосування усіх експертів за коротким списком із 10-ти претендентів, укладеним з книжок, які набрали найбільшу кількість балів під час експертного опитування. Цьогорічним переможцем стало видання «Князі Острозькі» видавництва “Балтія-Друк”», – сказав Родик.

Він уточнив, що до рейтингового дослідження «Книжка року-2015» потрапили книжки, видані від грудня 2014 до грудня 2015 року українськими видавцями самостійно або у співпраці з іноземними партнерами. Весь асортимент оцінюється в семи номінаціях, кожна з яких ділиться на підномінації. В семи тематичних номінаціях було оцінено 1022 видання.

Президент Всеукраїнського рейтингу повідомив, що у номінації «Сучасна українська проза», де були представлені 63 видання, перемогу отримала книга «Старе золото» Олега Лишеги. Серед претендів на перемогу, зокрема, були Богдан Жолдак з книгою «Сучасна проза», Сергій Лойко – книга «Аеропорт», Валерій Шевчук – книга «Порослий кульбабами дворик».

У «Жанровій літературі» (детектив/пригоди/фантастика/любовний роман/історичний роман/молодіжна проза/автобіографії) номінувалося 81 видання. Переможець – Юрій Винничук з книгою «Аптекар».

У номінації «Зарубіжна проза» експерти визначили найкращим Яцека Денеля – «Сатурн. Чорні картини з життя чоловіків родини Гойя».

Призове місце у номінації  «Поезія/афористика» отримав Грицько Чубай зі збіркою «Марія», у номінації «Українська гуманітаристика» – Володимир Єрмоленко («Далекі близькі. Есеї з філософії та літератури»).

У номінації «Публіцистика/сучасні мемуари» переміг Володимир Федорін з виданням «Гудбай, імперіє: Розмови з Кахою Бендукідзе».

У номінації «Твори для школярів молодших і середніх класів» перемогло видання «Маленький принц» Антуана де Сенрт-Екзюпері, а в номінації «Підліткова та юнацька література» – видання повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я».

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року» заснований 1999 року і щорічно визначає кращі книжки, видані в Україні.

Джерело: Укрінформ

Поділитись ланкою в соціальних мережах

Залишити відповідь

Щоб прокоментувати, відрекомендуйтеся за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *