З бібліотеки Вернадського зникла перша друкована книга в Україні

39_main_ukr

Стародрук Апостол Івана Федорова, надрукований в 1574 році, зник 10 травня з відділу стародруків та рідкісних видань Національної бібліотеки ім. Вернадського, заявив директор бібліотеки Володимир Попик.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

“Ми контактуємо з органами розшуку, але розголошувати подробиці не буду”, – заявив він.

У той же час в прес-службі Головного управління Національної поліції у Києві журналістам повідомили, що заява про зникнення старовинної книги з бібліотеки не надходила.

Апостол – перша друкована книга в Україні, видана у лютому 1574 року Іваном Федоровим у Львові. Книга являє собою величезну наукову та історичну цінність. Відомо більше 90 примірників цього видання.

За словами реставратора та наукового співробітника Національного науково-дослідного реставраційного центру України Ігоря Стадніченка, викрадений з Національної бібліотеки імені Вернадського перший надрукований екземпляр Апостола Івана Федорова може коштувати від 1,5 до 3 млн гривень.

При цьому він додав, що вагу такої книги важко оцінити грошима, оскільки ніхто не виставлятиме її на аукціон. “Вага цієї книги визначається її пріоритетом. Це перша друкована книга на території України. … Тут навіть не можна говорити про певну ціну, виражену матеріально. Це видання неоціненне. Очевидно, що за такими виданнями полюють колекціонери. Напевно, такі крадіжки здійснюються цілеспрямовано за замовленням”, – припустив експерт.

Також Стадніченко зазначив, що зараз невідомо, який із чотирьох примірників Апостола, які є в Києві, було викрадено. “Це така унікальна річ. Людина не могла просто взяти цю книгу з полиці. Я розумію, що людина йшла конкретно за цією книжкою. Продати її можливо, але ви ж не поставите її на аукціон!” – додав він.

Також у справі про викрадення з Національної бібліотеки імені Вернадського стародруку Апостол Івана Федорова з’явився підозрюваний, повідомляє прес-служба Національної поліції в Києві. За словами працівників бібліотеки, до них приходив чоловік, який назвався “представником контролюючого органу” та надав копії документів для проведення звірок книг, що зберігаються в бібліотеці. Після цього він назвав список тих видань, які він хотів би перевірити.

Чоловік попросив окреме приміщення, де б він зміг сам спокійною працювати. Протягом дня він кілька разів виходив з приміщення, залишаючи при цьому свої речі. В кінці робочого дня чоловік знову вийшов і назад уже не повернувся.

Коли персонал бібліотеки почав звіряти видані йому для ознайомлення видання, вони виявили відсутність рідкісної книги.

Працівники бібліотеки, які контактували з підозрюваним, дали приблизний опис його зовнішності. На вигляд чоловікові близько 35-40 років, зріст 170 см, русяве волосся, худорлявої статури.

За словами поліції, правоохоронці проводять усі необхідні оперативно-розшукові заходи, спрямовані на встановлення і затримання підозрюваного.

Поділитись ланкою в соціальних мережах

Залишити відповідь

Щоб прокоментувати, відрекомендуйтеся за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *