Леся Мудрак: півтора року на посаді Секретаря НСПУ по роботі з молоддю

12814138_1042866169108356_5212298735349574364_n

Як стало відомо 17 травня 2016 року, Лесю Мудрак, що була секретарем НСПУ (Національної спілки письменників України), звільнено з посади. За словами Лесі, відсторонено від серетарювання… за принципом 37 року… поки вона їздила домовлятися про Семінар творчої молоді у Трускавці. 

Сьогодні Леся Мудрак звітує про всі свої проекти за півтора року на посаді Секретаря по роботі з молоддю.

1. Лише за квітень-листопад 2015 р. було відновлено Міжнародний конкурс кращих творів молодих літераторів «Гранослов», завершено прийом творів, видана перша серійна книжка «Лихотомія» Ігоря Астапенка( на черзі ще 8 книг лауреатів). За цей час надійшло 525 рукописів з усієї України та 10 рукописів діаспорян.

2. Спільний проект із діаспорою Угорщини( в особі Уляни Княгинецької та доцента КНУКіМА Олени Диби) в м.Будапешті проведений перший міжнародний конкурс «Українська казка 21століття».

3.За моєю ініціативою проведено обласні наради молодих літераторів на Хмельниччині, Херсонщині, Рівненщині, організовано перекладацьку співпрацю з молодими письменниками, налагоджено контакти з молодими письменниками Білорусі, Польщі, Словаччини, Азербайджану.

4.Вважаю успішним Міжнародний молодіжний літературний форум, що відбувся 27-29 квітня 2015р. в Києві,у якому взяли участь 120 учасників з усієї України (включаючи Крим) та три міжнародні учасники. У рамках заходу було проведено майстер-класи поезії, прози, драматургії, а також лекторій від брендових видавців та громадських діячів. Молодь мала нагоду не лише поспілкуватися між собою, представити свою творчість, а й побачити зірок української естради (Тоню Матвієнко, Ігора Гроходського, гурт «Тінь сонця» тощо). Юних митців привітали Міністр молоді й спорту І. Жданов, Посол Азербайджану Е. Мадатлі, Проректор КНУ ім. Тараса Шевченка П. Бех, видавець І. Степурін. Тішуся, що за результатами форуму та рекомендаціями керівників семінарів, сім авторів було прийнято до лав НСПУ за спрощеною процедурою.

5.За спеціальною програмою Міністерства культури Польщі, завдячуючи журналу «Всесвіт»( і особисто Дмитрові Дроздовському), Кабінет молодого автора сприяв відвідинам Польщі ( м.Щецин) 25 школярам Кіровоградщини (коштом приймаючої сторони), де обдаровані діти мали змогу поспілкуватися з польськими однолітками та обмінятися творчими здобутками.

6. До дня Поезії у Рівненському облдрамтеатрі здійснено акцію « Класики та сучасники» (молодь з усієї України читала улюблені вірші класиків вітчизняної літератури різних поколінь (організатор – Андрій Пермяков), створено молодіжну платформу при Рівненській ОО НСПУ( очільниця – Ірина Баковецька).

7. Пригадую незабутню зустріч на Тернопіллі, власне презентацію тематичного номеру журналу «Золота Пектораль. Чортків і околиці». Де я залучилася підтримкою Головного редактора «Золотої пекторалі» В. Погорецького та місцевої влади щодо створення щорічної літературної школи на Тернопіллі.

8.Міністерством молоді й спорту, Малою академією наук України, видавництвом «Самміт-книга» за участі Кабінету молодого автора проведено творчий вікенд для обдарованих дітей-школярів у Пущі-водиці( 2015р.).

9. Кабінет молодого автора на запрошення Малої академії наук України брав активну участь у підготовці конкурсу та роботі письменницького журі у Всеукраїнському літературному конкурсі «Розкрилля душі», присвячений 85- річчю від дня народження Ліни Костенко. Конкурс, в якому взяли участь понад 150 учнів з усієї України, організовано з метою вшанування творчої діяльності поетеси, формування умінь і навичок літературної та дослідницької діяльності учнівської молоді, підтримки талановитої молоді та творчої праці педагогів.

10. У серпні 2015р. за ініціативою Кабінету молодого автора, Виноградівською міською радою та зусиллями письменника Василя Кузана проведено літературно-мистецький фестиваль «Карпатський пегас» на Закарпатті, в якому взяли участь письменники різних поколінь (читання віршів на конях, творча ватра, читання нон-стоп…). В останній день фестивалю частина письменницької еліти подалася на Івано-Франківщину для підкорення вершини Карпат – Говерли. Висловлюю особисту подяку Голові Івано-Франківської ОО НСПУ Євгенові Барану. Фестиваль справді вдався розлогим і незабутнім. Учасники й організатори висловили побажання щодо щорічного його проведення.

11. Як секретар по роботі з творчою молоддю, мала честь формувати роботу літературної сцени на фестивалі «Трипільське коло».

12. Акція до Дня закоханих «1001 ніч про кохання» (молоді автори цілу ніч читали поезію про любов) та арт-шоу «Кохання з першого погляду» за участі творчої молоді Києва (співорганізаторами виступили журналістка Віта Прокопчук та ГО « Літмайданчик» в особі Анни Дегтярьової).

13. На кінець червня цього року планувала й домовлялася про семінар творчої молоді в м.Трускавець.

Підсумовуючи роботу Кабінету з творчою молоддю впродовж року, зупиняюся на її результатах не так для певного підсумку з усвідомленням певних прорахунків (а їх було чимало), як повідомлення мого звільнення з посади…

Поділитись ланкою в соціальних мережах

Залишити відповідь

Щоб прокоментувати, відрекомендуйтеся за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *