Переможцем церемонії 10 сесії ScripTeast Award на Каннському фестивалі став сценарій українки

13221287_10154245604098809_1729646275854068440_o

Переможцем церемонії 10 сесії ScripTeast Award, що проводилась під час Каннського фестивалю, став сценарій Марисі Нікітюк “Коли падають дерева”. 

Цьогоріч уже вдесяте під час Каннського кінофестивалю було представлено нагороду ScripTeast імені Кшиштофа Кешльовського за найкращий сценарій із Центральної та Східної Європи, написаний та розроблений в межах сценарної програми Незалежної Кінофундації.

У програмі взяли участь 11 проектів з 7 країн Центральної та Східної Європи, а саме: проекти з Польщі, Румунії. Литви, Болгарії, Словаччини, Грузії та України. За результатами попередніх програм було створено 18 фільмів і ще 12 наразі запущено у виробництво.

За рішенням консультативної ради, до якої входили Сенді Ліберсон, Саймон Перрі, Манфред Шмідт, Антоніо Саура, Даріуш Яблонський та очільники навчальної програми ScripTeast Том Абрамс та Крістіан Рот, нагороду отримав сценарій “Коли падають дерева” Марисі Нікітюк з України.

Консультативна рада так пояснила своє рішення: “Цьогорічна нагорода імені Кшиштофа Кешльовського ScripTeast присуджується сценарію з неймовірним кінематографічним потенціалом. П’янке суцвіття персонажів та наративів, зіткане, щоб створити надзвичайний світ — водночас страшний, чарівний, чуттєвий та захопливий, і завжди дуже справжній. Письменницька уява блискуче грає на сторінках сценарію, і ми з нетерпінням чекаємо на екранне втілення цього авторського бачення”.

Окрім почесної відзнаки, сценарій Марисі Нікітюк “Коли падають дерева” також отримав 10 000 євро на подальше виробництво фільму.

“Це дуже радісна подія особисто для мене і для проекту фільму загалом. Хоча це і велика відповідальність. Україна вперше взяла участь в програмі ScripTeast, і перемога мого сценарію, я сподіваюсь, розпочала гарну традицію для українських авторів та режисерів”, – сказала Марися Нікітюк на врученні нагороди.

Роботою над фільмом займається компанія Директорія Кіно, продюсер Ігор Савиченко, початок зйомок заплановано вже на серпень 2016 року. Нагадаємо також, що проект отримав підтримку Державного агентства з питань кінематографії України, відзнаку найкращого проекту на пітчингах ОМКФ 2014 року, а також було презентовано на Baltic Events, DAB, та MAIA Workshops.

Український глядач зможе побачити стрічку вже 2017 року, а поки ще раз вітаємо Марисю та всю команду Директорії Кіно зі сценарною перемогою в Каннах!

Поділитись ланкою в соціальних мережах

Залишити відповідь

Щоб прокоментувати, відрекомендуйтеся за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *