Angry Bird Баси Джанікашвілі з’явиться на Форумі видавців

Basa

До Форуму видавців цього року вийдуть переклади драматургії грузинсько-українського письменника, драматурга та медіаменеджера Баси Джанікашвілі — збірка Angry Bird, до якої увійдуть дві п’єси Автора: Angry Bird і «Гра у вóйнушку». Дві п’єси як дві сторони одного питання: з гумором і жахами, реалістичне та абсурдне. 

П’єса «Гра у вóйнушку» є сценарною версією однойменного роману, який виходив і презентувався за участю Автора в Україні 2014 року. Роком раніше Баса брав участь із читаннями п’єси в Міжнародному театральному фестивалі Драбина у Львові. І п’єса, і роман отримали отримали високі оцінки як читачів, так і критиків.

«Хорошая пьеса!» — такий короткий відгук дала у Фейсбуці Тамара Антропова, акторка київського Театру Драми та Комедії на Лівому березі Дніпра.

Василь Шандро, радіоведучий: «Це дуже добра річ. Дуже. Грузинський досвід війни з росією в абсурдистському, карнавальному перетворенні. Хоча якби у нас щось подібне написали, то реакція могла би бути дуже різною. Тому це написано не у нас. Якби я працював зараз в театрі, був би сенс подумати над постановкою».

«Angry Bird» виграла європейський конкурс Talking about borders 2014, і вже поставлена в декількох європейських театрах: у Staatstheater Nürnberg (Німеччина, 2014) і théâtre de Guyancourt (Франція, 2015).

«У Грузії цікаві драматурги, такі, як Лаша Бугадзе і Баса Джанікашвілі, які за світоглядом і творчою актуальнiстю не відстають від світової драматургії в цілому, — пише у своєму блозі Надія Стефурак, головний редактор Інтернет-проекту «Театраріум». — Щоби привернути глядача, (вони) думають швидше, ніж йде саме життя, або щонайменше у ногу із самим життям».

Обидві п’єси прекрасно читаються. Сподіваємось, що книжкове видання прокладе їм також шлях і до постановок в українських театрах. Для Автора це стане особливим призом, адже в його грузинській крові є й частка української (по матері).

Як і попереднє видання Баси, перекладав із грузинської журналіст і перекладач Гіо Арабулі.

Перша презентація відбудеться в рамках Форуму видавців у Львові в Центрі культури і мистецтв Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

Більше про Автора є за посиланням http://calvaria.org.ua/autor.php?aid=239

Про роман «Гра у вóйнушку» http://calvaria.org.ua/book.php?isbn=9786177251001

Поділитись ланкою в соціальних мережах

Залишити відповідь

Щоб прокоментувати, відрекомендуйтеся за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *