Боб Ділан – лавреат Нобелівської премії з літератури-2016

bob

Один із найвідоміших музикантів світу, композитор і співак Боб Ділан нагороджений за “створення нового поетичного вираження у великій американській пісенній традиції”. Ділан отримає золоту медаль із профілем Альфреда Нобеля, зображенням музи і цитатою з «Енеїди» Вергілія, а також грошову премію – 8 млн шведських крон (приблизно $ 933,6 тис.).

Боб Ділан не приховує власне українське єврейське походження. З його пісенної лірики запозичено чимало крилатих фраз, а музика вплинула на величезну кількість композиторів пісень. З 1994 року Ділан видав шість книжок зі своїми малюнками, його картини було представлено у багатьох відомих галереях. Як музикант він продав понад 100 мільйонів платівок, що робить його одним з найуспішніших сучасних музикантів.

У 2008 році Боб Ділан отримав Пулітцерівську премію «за визначний вплив на популярну музику і американську культуру, відзначений ліричними композиціями виняткової поетичної сили».

У 2001 році Боб Ділан був удостоєний премії «Оскар» за найкращу пісню до фільму – «Things Have Changed» з кінокартини «Вундеркінди». Таким чином, сьогодні співак став другою в історії людиною, яка одержала і «Оскар», і Нобелівську премію з літератури. Першим був Бернард Шоу, тільки той отримав спочатку нобелівку (1925 року, «за творчість, відзначену ідеалізмом і гуманізмом, за іскрометну сатиру, яка часто поєднується з винятковою поетичною красою»), а потім «Оскара» (1938 року, за сценарій фільму «Пігмаліон»).

Водночас Ділан став першим нобеліатом, який є також у Залі слави рок-н-ролу.

Нагадуємо, що торік Нобелівську премію отримала білоруська письменниця Світлана Алексієвич “за поліфонічне письмо, пам’ятник стражданням і сміливості нашого часу”.

Поділитись ланкою в соціальних мережах

Залишити відповідь

Щоб прокоментувати, відрекомендуйтеся за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *